Biedronka wydłuża godziny pracy, ale nie otworzy się w niedzielę 31.10

Ostatni dzień tego miesiąca wypada w niedzielę. Biedronka, korzystając ze statusu placówki pocztowej, ostatnio otwierała w każdą niedzielę część swoich sklepów. 31 października wszystkie sklepy będą jednak zamknięte. Ale - coś za coś.

1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, to w polskiej tradycji dzień szczególny. Dlatego też operator sieci Biedronka zdecydował o zamknięciu swoich placówek w niedzielę 31 października, aby umożliwić pracownikom przygotowanie się do tego święta oraz podróże po kraju już w dniach poprzedzających je. To oznacza, że w tym dniu sieć nie skorzysta z wciąż obowiązującego wyjątku w ustawie, według którego otwierała swe sklepy w każdą niedzielę, w tym niehandlową, korzystając ze statusu placówki pocztowej.

- Pragnąc, aby każdy z naszych pracowników mógł ze spokojem przygotować się do tego święta, zdecydowaliśmy, że wyjątkowo, w dniu 31 października br. wszystkie sklepy Biedronka będą zamknięte. Mamy nadzieję, że dzięki temu, wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi – mówi Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w sieci Biedronka.

Warto jednak odnotować, że w sobotę 30 października ponad 2200 placówek sieci Biedronka będzie czynnych do godziny 23:00 lub dłużej. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia znajdują przy drzwiach wejściowych poszczególnych sklepów. Wszystkie sklepy sieci Biedronka po dniu Wszystkich Świętych zostaną ponownie otwarte we wtorek 2 listopada.

 

Katarzyna Pierzchała 4798 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.