Aldi Nord otwiera Centrum Technologiczne w Krakowie

Dzięki temu firma kontynuuje transformację i digitalizację.

Na początku października pierwsi pracownicy Centrum Technologicznego rozpoczęli pracę w Krakowie. Specjaliści IT wzmacniają Organizację Technologiczną Aldi Nord. Dzięki nowemu Centrum Technologicznemu, Aldi Nord kontynuuje transformację i digitalizację.

- Digitalizacja stanowi najwyższy priorytet dla ALDI Nord. Cieszymy się, że dzięki Centrum Technologicznemu w Krakowie będziemy mogli znacząco wzmocnić naszą Organizację Technologiczną. Centrum Technologiczne jest ważnym krokiem na drodze do wprowadzenia naszej głównej działalności na kolejny poziom rozwoju cyfrowego i wspierania innowacji - powiedział Sinanudin Omerhodzic, chief technology officer w Aldi Einkauf SE & Co. oHG.

Nowe Centrum Technologiczne stawia na współpracę wewnętrznych i zewnętrznych specjalistów IT oraz pracuje nad projektami i rozwiązaniami IT dla Grupy Aldi Nord. Dzięki temu Aldi Nord przeciera nowe szlaki, aby optymalnie wspierać i aktywnie prowadzić proces transformacji.

- Cieszymy się, że Aldi Nord wybrało Kraków jako lokalizację Centrum Technologicznego. Ten krok po raz kolejny pokazuje, że Polska oferuje nowe możliwości na rynku IT, a także jest atrakcyjnym rynkiem dla dyskontowego handlu detalicznego - dodał Sinanudin Omerhodzic.

Docelowo sieć planuje stworzenie w Krakowie do połowy 2022 r. zespołu składającego się z ok. 250 specjalistów IT. Równocześnie Aldi Nord konsekwentnie rozbudowuje Organizację Technologiczną w Essen.

Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.