Transformacja Tesco w Netto trwa

Kolejne sklepy właśnie zmieniły szyldy.

Dziesięć województw, trzynaście miast, trzynaście nowych sklepów o łącznej powierzchni ok. aż 15 000 mkw. - o tyle rozwinęła się sieć Netto w mijających dwóch tygodniach. Wszystkie nowe placówki powstały w miejscu przejętych przez Salling Group (właściciela Netto) dawnych sklepów Tesco.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni – 14 i 21 października – nowe sklepy Netto w formacie 3.0 przywitały pierwszych klientów w Bogatyni (woj. dolnośląskie), Brzozowie (woj. podkarpackie), Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), Gostyniu (woj. wielkopolskie), Mikołowie (woj. śląskie), Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie), Opolu (woj. opolskie), Pabianicach (woj. łódzkie), Skierniewicach (woj. łódzkie), Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie), Suchedniowie (woj. świętokrzyskie), Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) i Trzebnicy (woj. dolnośląskie).
 
Sklepy w Brzozowie, Mikołowie, Nidzicy, Sokołowie Podlaskim i Suchedniowie są pierwszymi sklepami sieci w danych miastach. Otwarcie placówek wiąże się z realizacją strategii Netto, zgodnie z którą sieć pragnie zwiększyć swoją obecność m.in. we wschodniej Polsce. Do tej pory – w porównaniu z innymi regionami kraju – funkcjonowało tu stosunkowo niewiele sklepów Netto.
 
Bogatynia, Gostyń, Dzierżoniów, Pabianice i Trzebnica mogą pochwalić się obecnie dwoma sklepami Netto każdy, a Skierniewice trzema. Z kolei mieszkańcy Opola udający się na zakupy do Netto mogą wybierać dogodny dla nich sklep już spośród czterech lokalizacji, a Torunia – aż z pięciu. Dodatkowo, w nowo otwartych sklepach Netto w Mikołowie, Opolu i Toruniu zamontowane zostały kasy samoobsługowe zwiększające komfort kupujących i przyspieszające proces robienia zakupów.
 
Wszystkie nowo otwierane placówki Netto powstają zgodnie z formatem 3.0.
 
Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.