Więcej Intermarché i to nie koniec

Powstają kolejne, nowe lokalizacje supermarketów Intermarché. Sieć rozwija się stacjonarnie, ale inwestuje również w e-commerce.

Od 21 października mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą zrobić zakupy w nowym sklepie sieci Intermarché, w koncepcie Power. Supermarket zlokalizowany jest przy ul. Stawowej 1, obok istniejącego już sklepu Bricomarché. Jak podkreśla operator w nowym supermarkecie dostępny jest szeroki wybór produktów świeżych, bio oraz fit.

W bieżącym roku Grupa Muszkieterów otworzyła już trzy sklepy pod szyldem Intermarché, a 21 października uruchomiła czwartą lokalizację w Strzelcach Opolskich. Nowo otwarty sklep zatrudnia 32 pracowników, którzy przy 5 kasach będą obsługiwać klientów od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 21:00 oraz w niedziele handlowe od godziny 9:00 do 18:00. Powierzchnia supermarketu liczy ponad 1 300 m2, a parking przygotowany jest na 70 samochodów.

W sklepie w Strzelcach Opolskich planowana jest m.in. rozbudowa obszaru e-commerce i w 2022 uruchomić usługę Intermarché Drive. Pod szyldem Intermarché działa w Polsce ponad 230 placówek.

Intermarché należy do Grupy Muszkieterów. Przez pierwsze 9 miesięcy br. Grupa Muszkieterów wypracowała obroty na poziomie ponad 6,5 mld zł. Oznacza to wzrost o prawie 739 mln zł (12,8%) w stosunku do tego samego okresu w 2020 r. Natomiast obroty like-for-like (na sklepach porównywalnych) łącznie wzrosły o prawie 11% w porównaniu do poprzedniego roku. To najlepsze wyniki w historii Grupy.

Ilona Mrozowska 4377 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.