EDS Retail Park wygrał przetarg na lokale Tesco

EDS Retail Park wygrało konkurs ofert na zakup sześciu lokalizacji po sklepach Tesco. Powstaną w nich parki handlowe, których głównym operatorem spożywczym będzie Netto, choć nie tylko.

W połowie czerwca 2020 r. Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce, głównie na rzecz właściciela dyskontowej sieci Netto - duńskiej Salling Group A/S. Ale są lokalizacje, które Tesco wystawiło na sprzedaż w ramach otwartych przetargów.

I tak w ostatnim postępowaniu przetargowym udział wziął gdański deweloper EDS Retail Park. Wygrane lokalizacje to: Bolesławiec, Żywiec,  Malbork, Krasny Staw, Krapkowice i Kościan. Powstaną tu parki handlowe, których głównym operatorem spożywczym będzie sieć sklepów Netto, ale trwają też "zaawansowane" z rozmowy z druga firmą – innym, znanym operatorem spożywczym. Na tym etapie EDS Retail Park nie udziela informacji o którą sieć sklepów chodzi.

- Cieszymy się, że zaproponowane przez warunki pozwoliły zwyciężyć w przetargu, dzięki czemu możemy dalej realizować ambitne plany rozwoju, oddając do użytku kolejne powierzchnie handlowe – komentuje Michał Nowak, prezes zarządu EDS Retail Park. - Jest to kolejny etap zwiększania ilości oddawanych do użytku kompaktowych parków handlowych, które najszybciej wpisują się w krajobraz mniejszych miejscowości i są oczekiwane przez społeczności lokalne - dodaje.

Obecnie trwają prace przygotowawcze, a za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiedzialna będzie zewnętrzna firma Colliers.

 

Ilona Mrozowska 4377 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.