Kaufland zamiast Tesco na Kapelance w Krakowie

Echo Investment wynajęło sieci Kaufland ponad 6,5 tys. mkw. powierzchni handlowej w pasażu przy ul. Kapelanka w Krakowie. Sprawdzamy, czy sklep zdąży otworzyć się przed tegorocznymi świętami.

Nowy Kaufland w Krakowie przywita pierwszych klientów już w grudniu tego roku na powierzchni, którą do niedawna zajmował sklep sieci Tesco. Budynkiem, w którym oprócz operatora spożywczego funkcjonuje pasaż handlowy z ofertą sklepów i punktów usługowych, zarządza Echo Investment.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że obiekt przy ul. Kapelanka w Krakowie cieszy się dużą sympatią wśród lokalnej społeczności. Jako nowy zarządca, chcemy w dalszym ciągu zapewniać mieszkańcom komfort robienia zakupów w ich ulubionym miejscu, stąd też decyzja o współpracy z siecią Kaufland – tłumaczy Tomasz Domoń, dyrektor regionalny ds. wynajmu z Echo Investment.

Jako część Grupy Schwarz, Kaufland jest jednym z największych przedsiębiorstw na rynku europejskiego handlu detalicznego. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii. Sklep przy ul. Kapelanki będzie już szóstym obiektem tej sieci w Krakowie.

– Krakowska Kapelanka to ważna dla naszej firmy lokalizacja i kolejny krok w realizacji strategii silnej ekspansji sieci Kaufland. Jesteśmy przekonani, że ten nowo otwierany także zaspokoi potrzeby zakupowe okolicznych mieszkańców, gwarantując im szeroki i zróżnicowany asortyment produktów najwyższej jakości w korzystnych cenach – mówi Ewelina Jarosińska, członek zarządu Kaufland Polska.

Echo Investment sfinalizowało zakup działki przy ul. Kapelanka w grudniu zeszłego roku i planuje stworzenie na niej przestrzeni usługowej wpisującej się w potrzeby miasta. Spółka skupia się obecnie na realizacji wielofunkcyjnych projektów zwanych „destinations”, które łączą biura, handel i restauracje oraz mieszkania.

 

Katarzyna Pierzchała 4796 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.