InPost ma już 15 000 paczkomatów

Najnowsza maszyna Inpostu stanęła w leżącej w sercu Bieszczad wsi Czarna Górna - i jest jej 15 000. paczkomatem. I jak zapowiada Rafał Brzoska, prezes InPostu, na tym nie koniec.

Firma koncentruje się na zwiększaniu zasięgu i gęstości sieci, a także dostępności dla Polaków w każdym regionie kraju. InPost wprowadza także kolejną funkcjonalność - od 18 października na paczkomatach w miastach partnerskich programu Green City pojawią się czujniki, które będą pokazywały w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza w miastach.

– Rozbudowa sieci paczkomatów, jaką na wielką skalę realizujemy w tym roku, idzie w parze z rozwojem naszych usług oraz inwestycjami w ekologiczne technologie. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadziliśmy deklarowane dostawy tego samego dnia w ramach tego samego miasta, nową usługę Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich, systematycznie zwiększamy też zasięg programu InPost Green City dedykowanego samorządom – wymienia Rafał Brzoska, prezes InPost.

I dodaje, że do tego firma wdraża nowe urządzenia zasilane energią słoneczną, które otacza kostką antysmogową. Oprócz oferowania najbardziej ekologicznej formy dostawy, zależy jej na dostarczeniu naszym klientom informacji o jakości powietrza w miastach, dlatego na paczkomatach pojawią się czujniki pozwalające przez aplikację Inpostu śledzić zmiany jakości powietrza w czasie rzeczywistym.

- Nic dziwnego, że już 77% kupujących w sieci wybiera właśnie paczkomaty InPost. Zależy nam, aby wszyscy Polacy – czy to mieszkańcy dużych miast, miasteczek, czy wsi takich jak Czarna Górna, mieli swój paczkomat jak najbliżej – podkreśla Rafał Brzoska.

Ujawnia przy tym, że to nie koniec dynamicznej rozbudowy sieci w tym roku. - Bieżący rok zaczynaliśmy w Polsce z siecią paczkomatów liczącą nieco ponad 10000 maszyn. Łatwo policzyć, że tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 5000 paczkomatów. Obiecuję, że dobrze wykorzystamy pozostałe nieco ponad dwa miesiące, które zostały nam do końca grudnia – zaznacza założyciel InPost.

Paczkomaty InPostu są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz firmy wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do paczkomatów ograniczyły emisję CO2 o ponad 180 000 ton.

Obok dostarczania najbardziej ekologicznej formy dostawy, firma inwestuje w kolejne eko-funkcjonalności oraz edukację – celem jest wzrost świadomości zachodzących zmian klimatycznych wśród klientów. Czujniki, jakie z poziomu aplikacji InPost pozwolą śledzić wahania jakości powietrza to kolejny krok w ramach tej strategii. Pierwsze czujniki pojawią się już 18 października na nowych paczkomatach w miastach partnerskich programu InPost Green City – w wyborze lokalizacji pod uwagę brane są głosy współpracujących miast, samorządów i mieszkańców.

Katarzyna Pierzchała 4796 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.