Lidl w Kaliszu - to już 4. sklep sieci

21 października Lidl otworzy swój 4. obiekt w Kaliszu, tym razem przy ul. Stawiszyńskiej 26. Według monitoringu serwisu HandelExtra po czwartkowym otwarciu sieć będzie miała 786 sklepów w Polsce.

Nowy sklep sieci Lidl w Kaliszu ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1130 mkw. W obiekcie zostało zatrudnionych 22 osoby. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 6-22. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z 45 miejsc parkingowych.

Z okazji otwarcia sklepu została przygotowana specjalna gazetka, która jest dystrybuowana na terenie Kalisza. Przygotowano w niej ofertę artykułów przemysłowych dostępnych tylko ul. Stawiszyńskiej 26 oraz artykułów spożywczych w atrakcyjnych cenach. Promocje będą dostępne od dnia otwarcia. Na niektóre produkty będzie ograniczenie czasowe, np. przez 1 tydzień lub do wyczerpania zapasów.

W placówce wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: pompy ciepła połączone z geotermią jako odnawialne źródło energii. Jest to flagowy projekt stosowany w sieci Lidl, przynoszący znaczne oszczędności energii oraz redukcję szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla. Planowany jest też montaż fotowoltaiki – jako bezemisyjnego źródła produkcji energii elektrycznej. Od tego roku, nowo wybudowane sklepy będą mieć instalację fotowoltaiczną, a dodatkowo zostanie ona zainstalowana w 60 istniejących już placówkach, co oznacza, że w 2021 roku będzie ponad 120 obiektów z takim rozwiązaniem.

Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidl. Według monitoringu serwisu HandelExtra po czwartkowym otwarciu sieć będzie miała 786 sklepów w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 4799 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.