Delivery Hero inwestuje w Gorillas

Wiodąca na świecie lokalna platforma dostawcza zainwestowała w berliński start-up oferujący szybkie dostawy zakupów 235 mln dolarów.

Dzięki inwestycji Delivery Hero pozyskał ok. 8% udziałów w Gorillas.

Prowadząc rundę finansowania serii C, w której udział wzięły między innymi firmy Tencent, Coatue, DST, Dragoneer i innych czołowi inwestorzy Gorillas pozyskał blisko 1 mld dolarów.

Inwestycja podkreśla zaangażowanie Delivery Hero w rozwój szybkich dostaw zakupów (q-commerce) na całym świecie.

- Wierzymy, że inwestowanie w innowacyjnych graczy z sektora q-commerce przyniesie korzyści całej branży - powiedział Niklas Östberg, dyrektor generalny i współzałożyciel Delivery Hero.

Gorillas to jeden z liderów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Firma wyceniana jest na 2,1 mld dolarów. Firma została założona w 2020 roku w Berlinie. Startup prowadzi sieć magazynów, które znajdują się w centrach miast i działają tak, aby zoptymalizować kompletowanie i pakowanie zakupów, aby zapewnić szybką dostawę. Obecnie Gorillas działa w dziewięciu krajach: Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: www.deliveryhero.com, zdjęcie: Shutterstock

Joanna Hamdan 14193 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.