Yope obrało kierunek na Bliski Wschód

Marka zadebiutowała właśnie na półkach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Produkty Yope w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dostępne są w sklepach Super Care Pharmacy oraz w dwóch concept storach prowadzonych przez tę sieć Arabella Pharmacy oraz Good Health. Oferta Yope obejmuje 27 pozycji z asortymentu marki, w tym mydła, balsamy, żele pod prysznic, kremy do rąk, linię produktów dla dzieci oraz serię kosmetyków do włosów.

- Ekspansja na rynek bliskowschodni wiązała się ze spełnieniem szeregu wymagających warunków i formalności. Byliśmy jednak świadomi specyfiki branży w tym regionie. Kosmetyki są tutaj zaliczane do produktów, które powinny być halal, co oznacza że nie zawierają alkoholu i składników pochodzących od zwierząt mięsożernych, a także zostały wyprodukowane w sposób, który nie wyrządza krzywdy ani środowisku ani zwierzętom. Produkty Yope w naturalny sposób spełniają te wymogi zarówno w zakresie receptur, jak i procesu produkcyjnego - wyjaśnia Jacek Mijakowski, dyrektor działu eksportu Yope.

Jego zdaniem Zjednoczone Emiraty Arabskie to dla marki ciekawy rynek z dużym potencjałem, a Yope ze swoją filozofią działania z troską o środowisko oraz naturalnymi kosmetykami o niebanalnych zapachach i zwracającym uwagę designem opakowań doskonale wpisuje się w oczekiwania tutejszych konsumentów.

Produkty Yope są obecnie dostępne w 20 krajach Europy, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Holandii. Marka jest także obecna w największej sieci drogerii w Rosji. W Azji firmowe butiki marki działają m.in. w Japonii oraz Hong-Kongu. Firma sprzedaje także swoje produkty na platformach Amazon w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ TAKŻE: YOPE: W 2020 R. PODWOILIŚMY OBRÓT

Joanna Hamdan 13056 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.