"Solidarność" nawołuje pracowników wszystkich sieci handlowych do protestu

4 listopada Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" organizuje demonstrację w Warszawie, przed Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji. Prezentujemy postulaty związkowców.

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” nawołuje do udziału w proteście pracowników wszystkich sieci handlowych. - Jeśli chcemy, żeby praca w sklepach wreszcie zmieniła się na lepsze, nasz protest musi być głośny i liczny. Nikt nie rozwiąże naszych problemów za nas. Musimy zrobić to sami. Musimy pojechać na demonstrację do Warszawy. Im będzie nas więcej, tym silniejszy będzie nasz głos - piszą w swoim apelu.
 
Demonstracja ma odbyć się w czwartek 4 listopada przed siedzibą Polskiej Organizacji Handlu i Usług. POHiD jest organizacją zrzeszającą największe sieci handlowe. - Dlatego właśnie tam musimy zanieść nasze postulaty. Złe warunki pracy i niskie wynagrodzenia to problem nas wszystkich, bez względu na to czy pracujemy w Carrefourze, Biedronce, Auchan, czy Kauflandzie - czytamy.
 
„Solidarność” organizuje bezpłatny wyjazd na demonstrację Warszawie z całej Polski. Żeby wziąć udział w proteście nalelży skontaktować się z organizacją związkową działającą w danej sieci handlowej.
 
Postulaty związkowców do sieci handlowych to:
 
- PODWYŻKI WYNAGRODZEŃ
 
- ZWIĘKSZENIE LICZBY PRACOWNIKÓW W SKLEPIE
 
- NIEDZIELE WOLNE OD PRACY*
 
Związkowcy podkreślają, że wiedzą iż Sejm uszczelnił ustawę ograniczającą handel w niedziele, ale nowe przepisy wejdą w życie dopiero na początku przyszłego roku.
 


 

Ilona Mrozowska 4377 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.