Kaufland zawodowym startem

Sieć poprzez program praktyk studenckich chce umożliwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego, a tym samym wspierać ich w rozwoju kariery zawodowej.

Młodzi ludzie coraz wcześniej planują karierę zawodową i już w trakcie studiów chcą zdobywać pierwsze doświadczenia.

Potwierdzeniem tego jest podsumowanie letniego programu praktyk, zorganizowanego przez sieć Kaufland Polska, do którego firma przyjęła rekordową liczbę młodych osób.

Ponad 70 studentów przez czas wakacji szkoliło się w wybranych działach w centrali firmy we Wrocławiu, centrach logistycznych i w sklepach w całym kraju.

Po programie sieć zaproponowała pracę 9 praktykantom, którzy pracują na pełen etat lub w niepełnym wymiarze godzin, co umożliwi im kontynuację nauki oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego.

- Młodzi ludzie chcą pracować dla firm, które wsłuchują się w ich głos i dają przestrzeń do rozwoju – jest to z pewnością jeden z powodów, dla których program Kauflandu cieszy się tak dużą popularnością. Możliwość współpracy i dzielenia się z kolejnym pokoleniem naszą wiedzą to ważne doświadczenie nie tylko dla studentów, ale także dla naszych mentorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach - mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego, Kaufland Polska.

Ponadto w trakcie trwania praktyk została zorganizowana kolejna edycja konkursu "Innowacje na wakacje", którego celem było przedstawienie pomysłów na optymalizację pracy. W trakcie uroczystego zakończenia praktyk wręczono 4 wyróżnienia i 4 nagrody główne dla najlepszych prac. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci bonów zakupowych w formie kart o wartości 500 zł każda oraz nagrody rzeczowe.

Poza praktykami letnimi sieć Kaufland Polska organizuje także stażowy program Absolwent, przeznaczony dla absolwentów wszystkich kierunków studiów bezpośrednio po ich ukończeniu lub z krótkim doświadczeniem zawodowym. Kolejna edycja programu ruszyła 1 października, a sieć przyjęła 11 osób w obszarze zakupu, sprzedaży oraz księgowości i finansów.

Już 15. października zostanie uruchomiony proces rekrutacyjny do zimowej edycji programu, która rozpocznie się 2 stycznia 2022 r. Tym razem absolwenci znajdą ofertę pracy w obszarze zakupu w centrali we Wrocławiu oraz w marketach na terenie całej Polski.

Joanna Hamdan 12902 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.