Grupa CCC: balansuje z zyskiem w sprzedaży online i offline

Grupa CCC zamyka II kwartał roku obrotowego 2021 (maj - lipiec) najwyższą w historii sprzedażą kwartalną, tj. 2 mld zł. To zasługa wszystkich szyldów firmy zarówno w kanałach offline, jak i online.

Osiągnięty wynik stanowi wzrost o 41% rdr., a także poprawę o 5% w stosunku do II kwartału roku 2019. To efekt powrotu klientów do sklepów stacjonarnych i prężnie rozwijającej się sprzedaży internetowej. Blisko połowę zanotowanego zysku (43%) stanowi przychód właśnie z kanałów e-commerce. Dynamicznie rozwija się również najmłodszy projekt Spółki – HalfPrice, konkurencyjny dla TK Maxxa.

O wysokiej rentowności firmy świadczy zwyżkująca marża EBITDA, tj. 11,3%. Grupa CCC poprawiła również  marżę brutto (+2,2 pp rdr.)

Ekosystem omnichannelowy

– II kwartał 2021 roku w Grupie CCC to najlepszy sprzedażowo okres w całej historii spółki – mówi Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC. – Sukcesywnie wzmacniamy naszą ofertę produktową, rozwijamy kanały sprzedaży oraz doświadczenia zakupowe klientów. Dzięki temu odnotowujemy wzrosty przychodów w sieci stacjonarnej, przy utrzymaniu wysokiej dynamiki w e-commerce. To pokazuje, że doskonale wykorzystaliśmy moment na cyfryzację biznesu oraz przewidzieliśmy trendy rynkowe i konsumenckie.

Różne formaty

Spółka rozpoczęła sprzedaż online na kolejnych rynkach zagranicznych (m.in. w Rosji). Wybrane produkty debiutują na platformach marketplace: Allegro, Wildberries, Zalando czy Kasta. W ramach grupy działa obecnie ponad 90 sklepów internetowych w 19 krajach.

Pięć miesięcy zajęło natomiast Grupie stworzenie sieci 30 sklepów w Polsce, Czechach, Austrii i na Węgrzech w modelu w off-price’owym pod szyldem marki HalfPrice. Kolejne placówki tej sieci systematycznie pojawiają się na rynku.

CCC jest także właścicielem marki eobuwie.pl, napędzającej e-handel Grupy. Sprzedaż e-obuwie wyniosła w II kwartale 805 mln zł (wzrost o 55% rdr.). Formaty stacjonarne eobuwie.pl i MODIVO również notują zyski. W lipcu br. spółka uruchomiła pierwszy sklep hybrydowy w Czechach.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.