Lidl zamknął ponad 100 sklepów

W Belgii. A to z powodu strajku pracowników.

Na początku tego tygodnia ponad 100 sklepów Lidla w belgijskiej Flandrii pozostawało całkowicie zamkniętych lub otwartych tylko przez pół dnia. Powód? Brak personelu, który strajkował przeciwko dużej presji pracy u dyskontera - informuje Lebensmittel Zeitung powołując się na holenderski serwis informacyjny "Het Laatste Nieuws".

Dyrekcja Lidla w wystosowanym raporcie potwierdza tę liczbę.

- Ponad jedna trzecia z 300 sklepów jest zamknięta. Jeśli zarząd nie wróci wkrótce do rozmów, w nadchodzących dniach możemy kontynuować akcję - powiedział Koen De Punder z chrześcijańskiego związku zawodowego ACV Puls.

Konflikt społeczny związany z dużym obciążeniem pracą tli się w firmie już od jakiegoś czasu - czytamy w raporcie. Już wiosną ubiegłego roku miały miejsce akcje pracowników Lidla w Belgii, w tym zablokowanie szeregu centrów dystrybucyjnych.

Przypomnijmy. Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidl. Według monitoringu serwisu HandelExtra w naszym kraju sieć liczy już 785 sklepów.

Joanna Hamdan 12906 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.