Piotr i Paweł definitywnie znika z rynku

Ostatni sklep Piotr i Paweł zmienił właśnie szyld na Eurospar i tym samym rebranding tej polskiej sieci dobiegł końca.

- Zakończyliśmy rebranding sieci Piotr i Paweł – obecnie wszystkie placówki działają już pod jednolitym szyldem Spar - informuje Wayne Hodson, prezes zarządu, Wasz Sklep Spar.

I dodaje, że Spar rozwija sieć w Polsce, wprowadza nowe produkty marki własnej, realizuje też ciekawe kampanie promocyjne i akcje lojalnościowe – wszystkie te działania mają wspierać biznes polskich partnerów detalicznych sieci, właścicieli sklepów.

- To bardzo ważne, że jako zagraniczny inwestor – który przeznaczył ogromne środki na rozwój sieci detalicznej w Polsce – tak naprawdę jesteśmy platformą wspierającą polskich małych przedsiębiorców, którzy prowadzą sklepy pod szyldem Spar - podkreśla Wayne Hodson.

Supermarket Eurospar po zmianie logo działa w warszawskim Centrum Handlowym Klif. Placówka ma ok. 1800 mkw. sali sprzedaży. W jej ofercie klienci znajdą duży wybór świeżych wędlin, mięs, ryb i serów oraz produktów z różnych zakątków świata.

Obecnie Spar obejmuje 230 placówek w całej Polsce i nadal dynamicznie się rozwija, poszukując kolejnych lokalizacji.

Przypomnijmy. Pierwszy sklep polskiej sieci Piotr i Paweł powstał w 1990 r. z inicjatywy Eleonory Woś i jej synów Piotra i Pawła, przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Główną myślą która im przyświecała, było stworzenie takich sklepów, w jakich sami chcieliby kupować. Natomiast 30 maja 2019 r. została podpisana umowa kupna sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, przejęła większościowe udziały od funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners.

Joanna Hamdan 12900 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.