Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku z nowym magazynem zewnętrznym

Dodatkowa powierzchnia wesprze proces dostaw do ośmiu krajów na których sieć prowadzi działalność.

Obiekt o powierzchni użytkowej 54 tys. mkw. został zrealizowany w formule built-to-suit (BTS). Oprócz rozwiązań technicznych wzmacniających wydajność energetyczną powierzchni i zwiększających komfort jej użytkowania, dużą uwagę przywiązano do zagospodarowania terenów zewnętrznych. Zostały na nich posadzone rodzime gatunki drzew i krzewów, a także przyjazna pszczołom łąka kwietna.

- Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku obsługuje sklepy sieci w 8 krajach. Plany ekspansji i zwiększająca się liczba sklepów stacjonarnych wymagają dodatkowych rozwiązań logistycznych. Zewnętrzna powierzchnia magazynowa pozwoli na szybsze realizacje, przy zwiększonej ilości dostaw. Co więcej, umieszczenie magazynu zewnętrznego w pobliżu głównego centrum dystrybucji wpłynie pozytywnie na środowisko i redukcję emisji CO2. Dotychczasowe magazyny buforowe znajdują się znacznie dalej, przez co ciężarówki mają do pokonania większą liczbę kilometrów. Aktualna, bliższa lokalizacja pozwoli zredukować emisję o 450 ton rocznie - mówi Paweł Waler, dyrektor logistyki Europa Centralna i Wschodnia, Jysk.

Zrealizowany dla Jysk magazyn jest pierwszym obiektem na terenie parku logistycznego Loogic Park Radomsko. Na obszarze ponad 80 ha powstanie docelowo 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. mkw.

Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku o głównej powierzchni magazynowej zajmuje 108 000 mkw. Rocznie centrum obsługuje ponad milion palet, dostarczając produkty Jysk do 650 sklepów w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii, Chorwacji, Ukrainie i w Rosji.

Jysk to międzynarodowa sieć handlowa, wywodząca się z Danii i sprzedającą "wszystko dla domu". Założona została przez Larsa Larsena, który w 1979 roku otworzył swój pierwszy sklep w duńskim mieście Aarhus. Obecnie Jysk liczy ponad 3 000 sklepów. Firma prowadzi też sprzedaż on-line. Sieć zatrudnia ok. 26 500 pracowników w 50 krajach na całym świecie. Roczny obrót Jysk wynosi 4,1 mld euro.

W Polsce Jysk istnieje od 2000 roku. Obecnie w naszym kraju sieć liczy 250 sklepów i zatrudnia ok. 2 400 osób.
 
Joanna Hamdan 12906 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.