Mariażu Carrefoura z Auchan nie będzie

O możliwej fuzji tych dwóch gigantów spożywczych na rynku francuskim pogłoski krążyły już od jakiegoś czasu. Do przejęcia na pewno jednak nie dojdzie.

Grupa Auchan, która jest prywatną własnością rodziny Mulliez, wykluczyła "wrogie przejęcie".

Mówi się, że detalista zaoferował Carrefourowi 16,6 mld euro (21,50 euro za akcję). To trochę więcej niż kanadyjska grupa Couche-Tard, która była skłonna zapłacić 16,4 mld euro. Jednak według francuskich mediów Carrefour zakończył rozmowy o przejęciu w weekend po tym, jak ewentualna transakcja została uznana za zbyt skomplikowaną - donosi niemiecka gazeta Lebensmittel Zeitung.

Podczas gdy rozmowy o fuzji we Francji nie powiodły się, Carrefour jest w trakcie rozszerzania sojuszy w Skandynawii. Fińska Cooperative S Group ogłosiła, że ​​zamierza rozszerzyć umowę zakupową z francuską grupą o kilka międzynarodowych marek. W sojusz zaangażowanych jest wiele skandynawskich grup spółdzielczych, w tym Coop Norway, Coop Sweden i Coop Denmark - informuje LZ.

Zdjęcie: Shutterstock

Joanna Hamdan 12906 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.