E.Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim pod młotek

W poniedziałek, 11 października, po 15 latach działalności sklep E.Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach zakończył działalność. Francuska sieć nie doszła do porozumienia z operatorem Pasażu.

Chodzi o E.Leclerc zlokalizowany w Pasażu Świętokrzyskim, w zachodniej części Kielc, w obrębie ulic Massalskiego i Szajnowicza. To jedyne tak duże centrum handlowe w tej części Kielc. Klienci znajdą tu sklepy z odzieżą, akcesoriami, obuwiem i lokale gastronomiczne. Ofertę artykułów spożywczych i przemysłowych zapewniał właśnie hipermarket E.Leclerc.

Sklep zamknięty

- Mimo prowadzonych w ostatnim okresie rozmów z właścicielem centrum handlowego nie udało się dojść do porozumienia. Sklep E.Leclerc w Kielcach działał od 2006 r. Serdecznie dziękujemy personelowi sklepu oraz wszystkim klientom za 15-letnie zaufanie - informuje sieć. 

HandelExtra.pl czeka na bardziej szczegółowe informacje w tym temacie.

E.Leclerc działa na polskim rynku od 1995 r., gdy otwarto pierwszy punkt pod szyldem marki na warszawskim Ursynowie. Obecnie grupę tworzy 45 sklepów znajdujących się w 42 miastach na terenie 15 województw, które zatrudniają ponad 5 tys. pracowników. Więcej niż w naszym kraju placówek E.Leclerc ma tylko na rynku macierzystym, czyli we Francji, gdzie jest ich 75.

Pod marką E.Leclerc dostępne są hipermarkety, supermarkety, centra handlowe oraz placówki w formacie Express. E.Leclerc to także 18 sklepów internetowych, z których sześć powstało w czasie pandemii. E.Leclerc ma ponadto 21 stacji paliw. Obrót firmy wyniósł w 2020 r. 3,1 mld zł.

 

Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.