Były prezes Tesco w Pepco

Piotr Korek, który po wielu latach, latem 2017 r. rozstał się z Tesco, teraz został dyrektorem ds. nieruchomości w Pepco.

Piotr Korek (zdjęcie: LinkedIn), członek zarządu i dyrektor ds. nieruchomości na Europę Tesco CEE, rozstał się z Tesco w lipcu 2017 r. Z firmą związany był przez ponad 15 lat i przez ten czas uważany był za głównego wizjonera rozwoju operatora w tej części Europy.

Następnie trafił do branży budowlanej. Ostatnio (przed Pepco) zajmował stanowisko CEO w Napollo - polskiej firmy prowadzącej działalność inwestycyjną od 2007 r. (zarządza pełnym procesem, w którego skład wchodzą: pozyskanie nowych gruntów, koordynacja realizacji budów, finansowanie, komercjalizacja projektów handlowych, sprzedaż mieszkań, zarządzanie nieruchomościami, komunikacja marketingowa). 

Od 1 października 2021 r. jest dyrektorek ds. nieruchomości w Pepco.

Grupa Pepco istnieje od 2015 r. a w jej skład wchodzą dwie silne dyskontowe sieci detaliczne – Pepco i Poundland. Ta druga prowadzi działalność na arenie międzynarodowej pod marką Dealz. Sieci zaopatrywane są przez globalną firmę PGS, również należącą do Grupy Pepco. Pepco i Poundland. Grupa prowadzi obecnie ponad 3400 sklepów w 17 krajach. Pierwszych 14 sklepów Pepco otwarto w Polsce w 2004 r. W 2013 r. Pepco rozszerzyło działalność na Czechy i Słowację, a w latach 2015-2017 otworzyło sklepy w Chorwacji, na Węgrzech, Litwie, w Rumunii i Słowenii. Od 2018 r. spółka ma sklepy na Łotwie, w Estonii, Bułgarii, Włoszech, Serbii i Hiszpanii.

Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.