Lysol zadbał o bezpieczny powrót do szkół

Marka z portfolio Reckitt Benckiser wraz z Fundacją Zwolnieni z Teorii zainicjowały akcję społeczną pod tytułem "Zasprejuj zarazki".

W jej ramach do 500 szkół w całej Polsce trafi zapas aerozoli do dezynfekcji powierzchni, które będą do dyspozycji uczniów przed każdą lekcją.

Celem akcji jest edukacja oraz zapewnienie młodzieży i nauczycielom poczucia bezpieczeństwa w stale obecnej sytuacji pandemicznej oraz pomoc w uniknięciu kolejnego lockdownu za sprawą wzajemnej troski o zdrowie.

W ramach akcji wszystkie szkoły otrzymały także zestawy materiałów edukacyjnych, które informują dlaczego dezynfekcja jest dziś dla nas wszystkich tak istotna, na jakie miejsca uczniowie powinni zwracać szczególną uwagę oraz w jaki sposób należy "zasprejować" zarazki.

Aby dodatkowo zachęcić uczniów do dezynfekcji organizatorzy akcji zaplanowali konkurs, w ramach którego do wygrania jest zapas kolejnych środków do dezynfekcji dla szkoły oraz bony do sieci salonów prasowych dla uczniów. Wystarczy za pomocą zdjęcia pokazać, jak szkoła zaangażowała się w akcję "Zasprejuj zarazki". 

Uniwersalny aerozol do dezynfekcji powierzchni Lysol nadaje się do stosowania na ponad 100 różnych powierzchniach takich jak: szkolna ławka, krzesło, klamki, plecak czy piłka, z której korzystamy na zajęciach wychowania fizycznego. Co ważne, produkt można stosować także w miejscach mających kontakt z żywnością. O jakości produktów Lysol świadczy również atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH.

Joanna Hamdan 13843 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.