Jest nowy dyrektor operacyjny w Pepco Group

Właściciel szybko rozwijającej się paneuropejskiej wieloformatowej sieci dyskontowych sklepów wielobranżowych, pod markami Pepco, Dealz oraz Poundland poinformował o powołaniu Trevora Mastersa na stanowisko dyrektora operacyjnego, w celu przyspieszenia realizację planów rozwoju firmy.

Trevor Masters w dołączył do Grupy jako dyrektor zarządzający Pepco w listopadzie 2019 r. Pod jego kierownictwem sieć sklepów pod marką Pepco powiększyła się z 1 800 w 11 krajach do ponad 2300 placówek w 15 krajach, w tym m.in. we Włoszech, Serbii, Hiszpanii i w Austrii.

1 stycznia 2022 r. obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego Pepco Group. Jego rolą będzie wskazanie strategicznego kierunku rozwoju i nadzorowanie marek Poundland i Dealz oraz spółki PGS zajmującej się realizacją dostaw na potrzeby sklepów Grupy. Tak jak obecnie, będzie on nadal pracował w Polsce i jednocześnie kontynuował swoje dotychczasowe obowiązki dyrektora generalnego marki Pepco.

Zmiany organizacyjne i prostszy model operacyjny umożliwią Grupie przyspieszenie planów rozwoju i poprawią efektywność Pepco, Poundland, Delaz oraz PSG.

Zanim Trevor Masters dołączył do Grupy Pepco przez ponad 30 lat zdobywał doświadczenie w Tesco, gdzie zajmował stanowisko dyrektora generalnego Tesco International, nadzorując działalność w 10 krajach. Był także prezesem Tesco w Europie Środkowej i Turcji.

Pepco Group informuje również, że Sean Cardinaal, dotychczasowy dyrektor zarządzający Poundland, Dealz oraz PGS, zdecydował się opuścić firmę.

Grupa Pepco istnieje od 2015 r. a w jej skład wchodzą dwie silne dyskontowe sieci detaliczne – Pepco i Poundland. Ta druga prowadzi działalność na arenie międzynarodowej pod marką Dealz. Sieci zaopatrywane są przez globalną firmę PGS, również należącą do Grupy Pepco. Pepco i Poundland. Grupa prowadzi obecnie ponad 3400 sklepów w 17 krajach. Pierwszych 14 sklepów Pepco otwarto w Polsce w 2004 roku. W 2013 roku Pepco rozszerzyło swoją działalność na Czechy i Słowację, a w latach 2015-2017 otworzyło sklepy w Chorwacji, na Węgrzech, Litwie, w Rumunii i Słowenii. Od 2018 roku spółka posiada sklepy na Łotwie, w Estonii, Bułgarii, Włoszech, Serbii i Hiszpanii.

 

Katarzyna Pierzchała 4732 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.