Pedro Pereira da Silva szefem Swyft

Aplikacja, która chce dostarczać Polakom zakupy w 15 minut, pozyskała w swoje szeregi byłego szefa największej sieci detalicznej w kraju - Biedronki.

Pedro Pereira da Silve odszedł z Grupy Jerónimo Martins, operatora sieci Biedronka, w grudniu 2015 r. po 25 latach pracy dla tej sieci. Później wyraźnie szukał swojego zawodowego miejsca. Najpierw przez nieco ponad rok pracował dla rosyjskiej grupy Dixy, by w 2017 r. wrócić do Warszawy jako "niezależny konsultant ds. handlu". Już kilka miesięcy później, bo w 2018 r. w południowej Afryce zarządzał odzieżowym e-sklepem Pick'n Pay, a następnie w Amsterdamie  farmaceutycznej).

 

Obecnie wykłada w Stowarzyszeniu Alumni, a od lipca 2021 r. szefuje aplikacji Swyft, która ma ambicje, aby w 15 minut dostarczać Polakom zakupy.

Swyft oferuje artykuły spożywcze i inne produkty codziennego użytku (kosmetyki, chemia gospodarcza). Zakupy są możliwe po ściągnięciu aplikacji Swyft.app, dostępnej w marketach Google Play i App Store. Użytkownik opłaca ją, korzystając z platformy Przelewy24.

Zamówienia kompletowane są w lokalnym magazynie, z którego odbiera je jeżdżący na rowerze kurier i dostarcza do klienta. Swyft nie dowozi zakupów ze sklepów innych niż własne dark stores.

CZYTAJ TAKŻE: E-ZAKUPY W KWADRANS. SĄ MOŻLIWE? [TEST HANDELEXTRA.PL]