Mars stawia na Polskę: inwestuje 600 mln zł

Kolejna inwestycja tej międzynarodowej firmy powstaje pod Warszawą.

Nowa fabryka mokrej karmy warta ponad 600 mln zł powstaje w Błoniu (woj. mazowieckie). To już już piąty zakład  międzynarodowej firmy Mars Inc. w Polsce.

Jej budowa jest wynikiem nieustannie rosnącego znaczenia kategorii jedzenia dla zwierząt w Polsce i na świecie, a o lokalizacji inwestycji zadecydowało docenienie potencjału polskich specjalistów.

- Część budynku oraz infrastruktury nowej inwestycji w Błoniu jest już gotowa. W fabryce instalowana jest obecnie linia produkcyjna i mamy ambitne plany inwestycyjne na kolejne lata. Pomimo pandemii i jej znacznego wypływu na działanie biznesów, inwestycja w Błoniu była kontynuowana zgodnie z planem - mówi Maciej Woźny, dyrektor nowej fabryki Mars Pet Nutrition.

Produkty, które będą powstawać w Błoniu to saszetki marek Mars Petcare, które trafią na półki m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Otwarcie nowej fabryki Mars jest planowane na początek 2022 roku, a już teraz trwa rekrutacja na blisko 200 stanowisk. Kolejne będą ogłaszane na bieżąco.

Osoby zatrudnione w nowej fabryce Mars otrzymają dostęp do szerokiego wachlarza benefitów, m.in. premii i dodatków zmianowych, bonusu relokacyjnego dotyczącego wybranych stanowisk, rozbudowanego systemu opieki zdrowotnej, dofinansowania posiłków oraz programu oszczędnościowego i emerytalnego.

Joanna Hamdan 12906 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.