Aldi z nowym magazynem

Obiekt o powierzchni 43 300 mkw. znajdzie się pod Bydgoszczą.

Jak informuje Aldi powstanie nowego magazynu jest naturalną konsekwencją rozwoju sieci w tym regionie. Obiekt będzie pełnił funkcje magazynowo-dystrybucyjne i będzie obsługiwał sklepy Aldi w północnej części kraju.

Marka obecna dotychczas głównie w zachodniej, centralnej i południowej części Polski w tym roku pojawia się już we wszystkich województwach. Rejonem, w którym Aldi rozwija się najszybciej jest Pomorze, gdzie na przestrzeni roku powstanie łącznie 13 sklepów.

- Aldi to silna marka o ugruntowanej międzynarodowej pozycji, ciesząca się coraz większym uznaniem w Polsce. Równolegle do procesu umacniania wizerunku i rozpoznawalności rozwija sieć sklepów tak, by walory Aldi mogli doceniać kolejni klienci. Szczególnie istotne dla sieci są lokalizacje w województwach pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim czy zachodniopomorskim. Tylko w tym roku otwieramy łącznie ponad 40 sklepów, a w kolejnych latach liczba ta będzie stale rosła. Nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski, gdzie powstaje najwięcej obiektów Aldi. Dotychczasowy magazyn w Chorzowie nadal będzie zaopatrywał sklepy południowej Polski - mówi Wojciech Łubieński, p.o. prezesa zarządu Aldi Polska. 

Jak podkreśla Aldi, spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Dlatego nowy magazyn będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Budynek będzie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp.

Budowa magazynu dla sieci sklepów Aldi rozpocznie się na początku października tego roku. Magazyn będzie miał całkowitą powierzchnię 43 300 mkw., z czego biura zajmą 2 263 m kw. Na jego potrzeby Aldi zatrudni około 200 osób.

Joanna Hamdan 14175 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.