Lidl przestaje sprzedawać papierosy i tytoń

Od 1 października w żadnym ze sklepów sieci Lidl nie będzie można kupić papierosów ani tytoniu. Od 2024 r. zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych będzie obowiązywać we wszystkich sklepach. Decyzja ta dotyczy jednego kraju.

W Holandii Lidl ma ok. 440 sklepów.

- Nasza sieć stopniowo wycofuje wyroby tytoniowe w Holandii już od 2018 r. – poinformowała dziennik „Metro” rzeczniczka Lidl Nederland, która przypomina, że wszystkie nowe sklepy sieci, otwierane w kraju w ostatnich latach, były „wolne od dymu”.

W 2018 r. z inicjatywy ministerstwa zdrowia zawarto porozumienie z 70 organizacjami społecznymi i firmami. Jego celem było ograniczenie sprzedaży wyrobów zawierających nikotynę.

Firmy tytoniowe nie były stroną porozumienia. - To logiczne, że nie mogą one być partnerami w urzeczywistnianiu pokolenia wolnego od dymu – napisali w porozumieniu jego sygnatariusze, m.in. ministerstwo zdrowia oraz organizacje zajmujące się promocją zdrowego trybu życia.

Jak przypomina „Metro”, każdego roku z powodu palenia umiera około 20 tys. Holendrów.

PAP

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.