Spomlek z nowym wiceprezesem

Została nim Agnieszka Kamela.

Rada nadzorcza Spółdzielczej Mleczarni Spomlek powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. skupu surowca Agnieszkę Kamelę.
 
Powodem powołania jest konieczność sprawnego funkcjonowania spółdzielni w zakresie zaopatrzenia w surowiec w sytuacji pojawiających się nowych wyzwań na rynku mleka surowego w Polsce. 
 
- Od kilku miesięcy obserwujemy niedostateczną podaż surowca w stosunku do potrzeb polskich mleczarni wynikających z posiadanych mocy produkcyjnych i zobowiązań kontraktowych na dostawy produktów. Spowodowało to wywindowanie cen tzw. mleka przerzutowego do absurdalnych wręcz poziomów i zapowiada zaostrzenie walki konkurencyjnej o pozyskanie nowych dostawców mleka - mówi Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. - Spodziewamy się, że zapowiadane wprowadzenie ograniczeń w hodowli bydła związanych z projektem „Europejskiego Zielonego Ładu” rywalizację o surowiec jeszcze zaostrzy. W tej sytuacji sfera związana ze współpracą z rolnikami urasta do strategicznego wyzwania dla naszej spółdzielni i wymaga wzmocnienia składu zarządu SM Spomlek w tym zakresie - dodaje.
 
Agnieszka Kamela pracuje w Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w dziale skupu surowca od 23 lat, a od 2008 r. jest dyrektorem działu.
 
- Jest to dla mnie wyróżnienie, ale również wielkie wyzwanie, szczególnie w sytuacji niepewności związanych z Wspólną Polityką Rolną i wchodzącym w jej skład Zielonym Ładem. Mam jednak nadzieję, że podołam wyzwaniu z pomocą pracowników firmy, którzy niosą ze sobą doświadczenie i zaangażowanie. Jednocześnie dziękuję za zaufanie, którym obdarzyła mnie Rada Nadzorcza, mam nadzieję, że jako osoba odpowiedzialna za surowiec z pozycji zarządu będę potrafiła godzić oczekiwania naszych dostawców jednocześnie mając na uwadze dobre funkcjonowanie firmy - powiedziała Agnieszka Kamela, wiceprezes ds. skupu surowca Mleczarni Spomlek.
 
Joanna Hamdan 13056 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.