W Kępnie powstanie duży park handlowy

City Mall Kępno otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę. Początek robót zaplanowano już na pierwszą połowę października br.

Obiekt zlokalizowany jest przy głównym skrzyżowaniu wjazdowym do centrum miasta na drodze krajowej DW nr 482 oraz przy węźle Kępno na obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S11. City Mall Kępno będzie największym w regionie, nowoczesnym, wielofunkcyjnym projektem o charakterze handlowo-usługowym. W strefie oddziaływania obiektu znajdzie się około 150 tys. osób - w tym mieszkańcy Kępna, Sycowa, Baranowa, Ostrzeszowa czy Wieruszowa, ale też tysiące przyjezdnych pracowników licznych fabryk tego słynącego z przemysłu meblowego rejonu.

Na ok. 13 tys. mkw. powierzchni najmu City Mall Kępno zaoferuje ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych wraz z operatorem spożywczym, którego nazwa jednak nie została podana do publicznej wiadomości. Dla klientów dostępne też będą: bezpłatny parking dla 400 samochodów, restauracja drive-thru oraz sąsiadująca z parkiem handlowym stacja benzynowa. Trwa komercjalizacja obiektu. Finalizowane są umowy najmu a ponad 80% powierzchni jest już rozdysponowane pomiędzy najemcami znanych sieci.

City Mall Kępno projektuje Biuro Architektoniczne MFA. Inwestorem jest spółka L.I. Invest Company posiadająca w swoim portfolio liczne realizacje związane z budową nieruchomości o charakterze komercyjnym, takie jak: parki handlowe, centra magazynowo-logistyczne czy obiekty handlowo-usługowe oraz osiedla mieszkaniowe. Spółką odpowiedzialną za koncepcję komercyjną i wynajem obiektu jest Mallson Polska, natomiast wykonanie prac budowlanych powierzono giełdowej firmie Pekabex z Poznania.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4802 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.