Carrefour otwiera kolejne sklepy w niedziele

Od 1 października 2021 r. w następnych 127 sklepach Carrefour uruchamia punkty pocztowe, co oznacza, że będą one czynne 7 dni w tygodniu, w tym w niedziele niehandlowe.

Carrefour otwiera sklepy w niehandlowe niedziele już od wielu tygodni, ale podobnie jak inne sieci - robi to etapami.

- W dniu 28.09.2021 Carrefour Polska poinformował Związki Zawodowe, że od dnia 1 października 2021 r. w pozostałych 127 (na terenie Polski) sklepach Carrefour uruchamia punkty pocztowe na terenie Polski, które będą czynne 7 dni w tygodniu w tym w niedziele niehandlowe objęte Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni - podali związkowcy [pisownia oryginalna - przyp. red.].

Jak zapewnia Carrefour, pracownicy sieci mogą, ale nie muszą pracować w niehandlowe niedziele, a ci którzy nie godzą się na prace w niedziele mogą jej odmówić bez żadnych konsekwencji. Jednocześnie jednak pracownikom, którzy zdecydują się na prace w niedziele niehandlowe Carrefour proponuje dodatek (niewynikający z przepisów prawa pracy) stanowiący równowartość 30% stawki godzinowej, wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. Według wyliczeń związkowców, daje to 3,70 zł netto dodatku za godzinę pracy w niedziele niehandlową.
 
Związkowcy wciąż stoją na stanowisku, że niedziela powinna być dniem odpoczynku dla wszystkich pracowników sieci.
 
Przypomnijmy. 17 września Sejm uchwalił ustawę, która ma uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Pozwoli ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 50% przychodów danej placówki. Ustawa trafi do Senatu.
 
Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

 

 

Ilona Mrozowska 4378 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.