Aldi rośnie na Wyspach

Sieć w najbliższych dwóch latach (2022-2023) zamierza zainwestować w Wielkiej Brytanii i Irladnii 1,3 mld funtów.

W ten sposób Aldi chce jeszcze bardziej zwiększyć swój udział w brytyjskim rynku spożywczym.

W ramach tej inwestycji dyskonter planuje stworzyć ponad 2000 nowych miejsc pracy, a także nadal rozwijać swoją powierzchnię handlową co przełoży się na otwarcie 100 nowych sklepów, jak również rozbudowywać infrastrukturę logistyczną w Leicestershire.

Ponadto Aldi dalej inwestuje w usługi typu "click & collect". Sieć testuje również nowy koncept sklepu bez kas w Greenwich w Londynie, który będzie wykorzystywał system kamer, czujników i sztucznej inteligencji do identyfikacji produktów.

Obecnie Aldi w Wielkiej Brytanii ma ponad 920 sklepów, a w ostatnim roku finansowym sprzedaż sieci wzrosła o 10,2% do rekordowego poziomu 13,5 mld funtów (12,3 mld funtów w 2019 r.).

- Oprócz osiągania rekordowej sprzedaży, kontynuowaliśmy inwestycje w sklepy i centra dystrybucyjne w całej Wielkiej Brytanii. Na ten cel przeznaczyliśmy 600 mln funtów. Pomogło to stworzyć tysiące miejsc pracy oraz wesprzeć brytyjskich rolników i producentów - powiedział Giles Hurley, dyrektor generalny Aldi UK i Irlandia.

Źródło: www.aldi.co.uk

Joanna Hamdan 12883 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.