Diageo rozleje 12,6 mln litrów alkoholu

Diageo, właściciel takich marek jak Johnnie Walker, Captain Morgan, Baileys, Guinness, oraz operator logistyczny FM Logistic otwierają nowy skład podatkowy w miejscowości Dudestii Noi, niedaleko Timisoary w Rumunii.

Magazyn będzie obsługiwał 12 rynków: Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Węgry, Macedonię, Czarnogórę, Serbię, Słowenię, Mołdawię, Czechy, Rumunię i Słowację. Będzie też jednym z największych magazynów Diageo w Unii Europejskiej i największym w Europie Wschodniej.

- Nowy obiekt stanie się kluczowym hubem dystrybucyjnym napojów alkoholowych w regionie. Otwarcie magazynu w Timisoarze przyczyni się do znacznego skrócenia czasu dostaw zamówień. Średnio DIAGEO zredukuje czas realizacji zamówień we wszystkich 12 krajach z 28 do 2 dni, czyli o 93% – mówi Michael Holm, general manager Diageo Eastern Europe.

Magazyn jest wynikiem owocnej współpracy z firmą FM Logistic, która prowadzi w Timisoarze multiklienckie centrum logistyczne o powierzchni 50 000 m2. Powierzchnia magazynowa FM Logistic zostanie powiększona, a roczny wolumen składu podatkowego przekroczy 30 000 palet.

- FM Logistic z dumą wspiera rozwój Diageo w Europie Wschodniej, udostępniając swój nowy skład podatkowy napojów alkoholowych w Rumunii – komentuje Alexander Pavlov, country manager FM Logistic Romania.

Rocznie do i z nowego magazynu będzie przesyłane około 12,6 mln litrów alkoholu i ponad 20 mln butelek. Obiekt wyposażony jest w system Global Diageo Track&Trace (zwany GTTS), który pozwala Diageo śledzić każdą butelkę od momentu produkcji aż do dotarcia do dystrybutorów w poszczególnych krajach. Dystrybutorzy z kolei mogą śledzić każdą butelkę w jej dalszej drodze aż do konsumentów.

Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.