Krynica Vitamin ruszyła z produkcją napojów Ekipa

Nowy produkt powstał na fali inspiracji lodami Koral-Ekipa i oferowany jest w 250-ml puszkach. - Liczymy na udany, komercyjny projekt, ale skala przedsięwzięcia zależy od sprzedaży - mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin.

Produkcja napoju idzie już pełną parą.

- Odbywa się na dwóch z trzech linii produkcyjnych, dedykowanych puszce aluminiowej. Krynica Vitamin specjalizuje się właśnie w produkcji napojów w opakowaniach aluminiowych. Cały proces jest bardzo dynamiczny - od produkcji napoju, przez kontrolę jakości, po przekazanie do magazynu i odbiór przez klient - mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin.

- Liczymy na udany, komercyjny projekt, ale skala przedsięwzięcia zależy od sprzedaży. Mamy świetną współpracę z naszymi partnerami. Krynica Vitamin produkuje napoje, Koral zajmuje się dystrybucją oraz reklamą B2B, a Ekipa promocją wśród konsumentów - dodaje.

A zainteresowanie napojami Ekipa jest duże. Producent już od ponad miesiąca odbiera sygnały o wysokim zapotrzebowaniu na ten produkt, a handlowcy firmy otrzymują dziesiątki telefonów z pytaniami o dystrybucję, mimo że to Koral za nią odpowiada.

- Widać ogromne zainteresowanie, choć nie pokuszę się o prognozowanie - podsumowuje Tomasz Kułakowski.

Dzięki współpracy z Koralem i Ekipą Krynica Vitamin chce dotrzeć do klientów nowego segmentu.

- W większości są to młodzi, dynamiczni ludzie, którzy czekają na tego typu produkty, sygnowane przez swoich idoli budujących rozpoznawalność i markę w mediach społecznościowych. Daje to Krynicy Vitamin perspektywy na nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami - twierdzi.

Krynica Vitamin jest jednym z największych producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym roku wyprodukowała 457 mln sztuk napojów. Produkcja odbywa się w zakładzie w miejscowości Dziadkowskie-Folwark. Hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. mkw., magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. mkw., natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. mkw. Jesienią Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. mkw. W zakładzie Krynica Vitamin zatrudnia ponad 300 osób.

Joanna Hamdan 14023 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.