Jest nowy właściciel i zarządca Galerii Malta

Jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu, zarządzany przez Sierra Balmain, ma nowego inwestora. Umowa finalizująca transakcję została podpisana 22 września.

Galeria Malta stała się w ciągu ostatnich lat formatem skupiającym pod jednym dachem różnorodne formy aktywizacji społecznej i spędzania wolnego czasu. Na terenie galerii – obok konceptów handlowych, usługowych i restauracyjnych – pojawiły się również: muzeum selfie, tor gokartowy, sala warsztatowa, klub squasha, escape room, czasowe wystawy artystyczne i edukacyjne, imprezy muzyczne, taneczne, sportowe, konferencje i warsztaty.

- W naszej pracy nad strategią dla Galerii Malta kluczowa była jej unikalna lokalizacja oraz szczególne miejsce w sercach poznaniaków. Z sukcesem poszerzyliśmy zakres usług i atrakcji, które oferowane były w tym miejscu, a także otworzyliśmy obiekt na możliwość współpracy z nowymi partnerami – mówi Ola Mazzini, COO Sierra Balmain.

Nowy właściciel – niezależna europejska firma zarządzająca inwestycjami, przejmie obiekt w czwartym kwartale 2021 r. Do bezpośredniego nadzoru nad funkcjonowaniem Galerii Malta została zaangażowana spółka Onyx Asset Management.

Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu. Na 54 000 mkw. powierzchni handlowej gromadzi sklepy i punkty usługowe z wielu branż i segmentów, w tym takie marki modowe, takie jak TK Maxx, H&M, New Yorker. W ofercie galerii dominują przede wszystkim polskie i zagraniczne marki z segmentu mid-mass. Centrum wyróżnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych poznańskiej Malty, strefa restauracyjna z widokiem na Jezioro Maltańskie oraz bogata oferta sportowo-rozrywkowa.

Katarzyna Pierzchała 4732 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.