Amazon szuka w Polsce 9000 pracowników

Dopiero wrzesień, ale Amazon już myśli o przedświątecznej gorączce sprzedażowej. Sprawdź, ile wyniesie dla nich stawka godzinowa.

Amazon ogłosił, że na okres przedświątecznego szczytu planuje zatrudnić w swoich centrach logistyki e-commerce w Polsce ponad 9000 pracowników sezonowych.

Stawka godzinowa zaczyna się od 22,5 zł brutto, do tego Amazon daje dodatkową miesięczną premię w wysokości do 15% za frekwencję indywidualną i "produktywność zespołu". Stawki te obowiązują we wszystkich dziesięciu centrach logistycznych Amazon w Polsce i dotyczą pracowników sezonowych, pełnoetatowych oraz tych pracujących na pół etatu.

Pracownicy sezonowi dołączą do ponad 23000 pełnoetatowych pracowników Amazona.

W 2020 r. ponad 6500 pracowników sezonowych, zatrudnionych na okres przedświątecznego szczytu, zdecydowało się pozostać w Amazon, podejmując pracę etatową. Firma przewiduje, że tendencja ta utrzyma się także w tym roku.

Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.