Action uruchamia kolejne centrum dystrybucyjne

Nowy obiekt sieci mieści się w Bieruniu.

Centrum logistyczne sieci Action w Bieruniu to najnowszy obiekt BTS realizowany przez Panattoni, czyli na konkretne potrzeby najemcy.

Obiekt o powierzchni 60 800 mkw., z czego ponad 58 000 mkw. zajmie część magazynowa, będzie gotowy jeszcze we wrześniu i usprawni procesy logistyczne firmy w Polsce południowej i centralnej oraz w Europie.

Inwestycja zostanie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

W obiekcie magazynowane będą produkty z różnych kategorii, m.in. dekoracje, biuro i hobby, wyposażenie domu i wnętrza, czy moda i sport. 

To już drugie centrum logistyczne sieci Action w Polsce. Pierwsze rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 r. w miejscowości Osła w gminie Gromadka. Obiekt ten zaopatruje sklepy sieci w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech. Jego zarządcą jest międzynarodowy operator logistyczny Fiege.

Sieć dyskontów niespożywczych Action po 4 latach działalności w Polsce liczy już ponad 130 sklepów, a firma planuje dalszą ekspansję w naszym kraju oraz otwarcie kolejnych placówek w największych miastach.

Joanna Hamdan 13843 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.