Aldi testuje swój pierwszy sklep bez kasy

Aldi testuje nową aplikację na smartfona, która umożliwi klientom zakupy bez płacenia w kasie. Wiemy, gdzie.

Tak zwana placówka "koncepcyjna", w której Aldi testuje nowe rozwiązania zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii. Aby wejść do sklepu trzeba będzie zeskanować aplikację na swoim telefonie. Potem odebrać zakupy i po prostu wyjść bez konieczności płacenia w kasie. Wkrótce po wizycie klienci otrzymają potwierdzenie w wiadomości e-mail. Po wybraniu odpowiedniej metody płatności ich konto zostanie automatycznie obciążone.

Pierwszy sklep koncepcyjny będzie zatrudniał mniej więcej taką samą liczbę pracowników jak typowy Aldi Local.

‒ Technologia zastosowana w tym badaniu da nam bogatą wiedzę i pozwoli na nowo zdefiniować pojęcie sprzedawcy dyskontowego. Jesteśmy bardzo podekscytowani testowaniem tej koncepcji, która umożliwi klientom wybór z naszej oferty wysokiej jakości produktów, dostępnych w bezkonkurencyjnych cenach, a następnie opuszczenie sklepu bez konieczności płacenia w kasie - skomentował Giles Hurley, dyrektor generalny Aldi UK i Irlandia.

W 2020 r. Aldi uruchomił usługę kliknij i odbierz, która umożliwiała klientom w czasie pandemii i nie tylko bezpieczne robienie zakupów. Zamawiają oni produkty spożywcze w ofercie online i odbierali je w wybranym wcześniej miejscu, aby zminimalizować kontakt z innymi osobami i personelem.

Aldi jest w Wielkiej Brytanii piątą, co do wielkości siecią supermarketów.