Lidl otwiera 43. sklep w Warszawie. Obok jest wyjątkowa Biedronka

Już w czwartek 23 września Lidl otworzy swój 43. obiekt w Warszawie. Będzie on konkurował m.in. z "najbardziej cyfrową" Biedronką w Polsce.

Nowy sklep sieci Lidl w Warszawie, przy ul. Modlińskiej 324, jest z tych większych - ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1350 mkw. Pracę znalazło tu 21 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 6-23, a w niedziele od 8:00 do 20:00. Jak na razie operator nie precyzuje, czy będzie on czynny również w niedziele niehandlowe.

Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ok. 70 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia, które nastąpi tradycyjnie o godzinie 6:00, na klientów czekać będzie kawa serwowana przez baristę oraz promocje na artykuły spożywcze oraz przemysłowe.

W każdym nowo wybudowanym Lidlu operator stawia na ekologiczne rozwiązania. Tak też zdecydowano i tutaj. Przy ul. Modlińskiej zastosowano więc m.in.: odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu; instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła; pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz obiektu, jak i na parkingu wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia.

Podobne rozwiązania, a może nawet bardziej zaawansowane technologicznie, można spotkać w Biedronce, która jest po drugiej stronie ulicy – pod adresem ul. Modlińskiej 347, czyli zaledwie 600 m od nowego Lidla. Jest ona określana jako najbardziej cyfrowa Biedronka w Polsce. Dla Lidla będzie więc to główna i najpotężniejsza konkurencja. Tym bardziej, że w bliskiej okolicy działa jeszcze jeden sklep tej sieci – przy ul. Animuszu 1, czyli zaledwie 500 m od nowego Lidla.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidl. Według monitoringu serwisu HandelExtra po czwartkowym otwarciu sieć będzie miała 780 sklepów w Polsce.

 

Katarzyna Pierzchała 4723 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.