Auchan wprowadza usługi kurierskie i pocztowe

Pod koniec września Auchan Retail Polska wprowadzi w swoich placówkach usługi kurierskie i pocztowe. Jednocześnie Sejm zdecydował właśnie, że w niehandlowe niedziele będą mogły otwierać się tylko te sklepy, których przychody z działalności pocztowej przekroczą połowę ich przychodów.

Według Auchan, wprowadzenie świadczeń kurierskich i pocztowych, jako kolejnego udogodnienia w oferowanym przez sieć zestawie usług, pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie czasu klientów przeznaczonego na zakupy i zwiększenie ich komfortu. W związku z tym sieć przewiduje również otwarcie sklepów w niehandlowe niedziele. Tymczasem w piątek 17 września Sejm uchwalił ustawę, która ma uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Pozwoli ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 50% przychodów danej placówki. Teraz ustawa trafi do Senatu. "Spożywcze placówki pocztowe" będą działały więc jeszcze tylko kilka miesięcy.

Udogodnienie dla klientów jednak zostaną. I tak klienci sklepów Auchan będą mogli nadać lub odebrać przesyłki w godzinach funkcjonowania sklepów oferujących tego typu usługi. Szczegółowa lista takich placówek pojawi się wkrótce na stronie www.auchan.pl. Nie wiadomo jeszcze kto będzie operatorem tych usług. Jego nazwa ma być podana do wiadomości publicznej po podpisaniu umowy - stanie się tak jeszcze we wrześniu br.

Warto przypomnieć, że zaledwie 10 września pisaliśmy, że ze świecą szukać sieci handlowych, których sklepy w niedziele niehandlowe pozostają zamknięte. Udało nam się znaleźć kilka. Jedną z nich był właśnie Auchan.

 

Katarzyna Pierzchała 4732 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.