Adam Marciniak w zarządzie CCC

Jeden z czołowych specjalistów w Polsce w zakresie cyfrowej transformacji biznesu obejmie nadzór nad obszarem technologii i digitalizacji Grupy.

16 września Adam Marciniak objął stanowisko wiceprezesa zarządu ds. technologii i digitalizacji Grupy CCC. W ramach wykonywanych obowiązków, obejmie nadzór nad rozwojem technologii, cyfryzacji oraz cyberbezpieczeństwa, przy ścisłej współpracy z biznesowymi funkcjami sprzedaży stacjonarnej, analityki CRM czy e-commerce w Grupie CCC.
Jak mówi Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC, spółka sukcesywnie wzmacnia kadrę zarządzającą Grupy CCC w kluczowych obszarach, a 
doświadczenie zdobyte przez Adama Marciniaka w największych polskich bankach, umożliwi Grupie jeszcze szybszy rozwój w obszarze digitalizacji i modelu omnichannel.
 
Adam Marciniak to jeden z najbardziej doświadczonych polskich menedżerów zajmujących się technologią oraz cyfrową transformacją biznesu. Swoją niemal 20-letnią karierę budował w największych instytucjach finansowych w Polsce: Banku Pekao, Centralnym Domu Maklerskim Pekao, Inteligo Financial Services oraz PKO Banku Polskim, gdzie w ostatnich latach, od 2017 do 2021 roku, był członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników.
 
Z sukcesem zreorganizował funkcjonowanie struktur IT koncentrując się na efektywności procesów, optymalizacji kosztów i dynamicznym rozwoju biznesu. Współtworzył takie rozwiązania jak BLIK, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia Covid oraz koncepcję Chmury Krajowej.
 
Joanna Hamdan 12906 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.