Carrefour: przybywa sklepów otwartych w niedziele [LISTA]

Od poniedziałku 20 września kolejne siedem sklepów Carrefoura uzyska status placówek pocztowych, a tym samym czynnych będzie 7 dni w tygodniu, w tym w niedziele niehandlowe. Carrefour podkreśla, że nikogo nie zmusza do pracy w siódmy dzień tygodnia, a jedynie zachęca, także dodatkiem płacowym.

Kolejne sklepy sieci Carrefour uzyskają status placówek pocztowych. Chodzi o hipermarket Carrefour w Elblągu przy ul. Dąbka, hipermarket w Łodzi przy ul. Kolumny, supermarket w Gdańsku przy ul. Cygańska Góra, supermarket w Gdańsku przy ul. Rogalińskiej, supermarket w Pruszkowie przy ul. Powstańców, supermarket w Krakowie przy ul. Lea oraz supermarket w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej
 
Jak zapewnia Carrefour, pracownicy sieci mogą, ale nie muszą pracować w niehandlowe niedziele, a ci którzy nie godzą się na prace w niedziele mogą jej odmówić bez żadnych konsekwencji. Jednocześnie jednak pracownikom, którzy zdecydują się na prace w niedziele niehandlowe Carrefour proponuje dodatek (niewynikający z przepisów prawa pracy) stanowiący równowartość 30% stawki godzinowej, wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. Według wyliczeń związkowców, daje to 3,70 zł netto dodatku za godzinę pracy w niedziele niehandlową.
 
Carrefour poszedł więc o krok dalej niż Biedronka. Ta sieć w odpowiedzi na zarzut związkowców, że otwiera sklepy w niehandlowe niedziele bez żadnych konsultacji z załogą i "zmusza" ich do pracy w ten wolny dla nich do tej pory dzień, odpowiedziała że nikomu nie musi się tłumaczyć, bo postępuje zgodnie z obowiązującym aktualnie stanem prawnym.
Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.