Okradali Biedronki, zapomnieli o maseczkach

Gapiostwo czy nieprofesjonalizm? Policjanci z warszawskiej Białołęki zastanawiają się nad zachowaniem dwójki złodziei, którzy okradli bez maseczek dwa dyskonty. I publikują ich wizerunki.

Policjanci z komisariatu na warszawskiej Białołęce prowadzą czynności mające wyjaśnić kradzieże w Biedronce przy ul. Światowida 53E, do której doszło 22 sierpnia br. oraz dzień później w sklepie tej samej sieci przy ul. Ordonówny 12. Skradziono artykuły spożywcze i przemysłowe na łączną kwotę 3670 zł.

Sprawa jest o tyle intrygująca, że dwójka złodziei – kobieta i mężczyzna – dokonała tych kradzieży bez założenia obowiązkowych w sklepach maseczek. Dzięki tej niefrasobliwości ich działania zarejestrowały kamery monitoringu sklepów. Nagrania zostały już przekazane policji, która zdecydowała się opublikować ich wizerunki z prośbą o identyfikację sprawców.

Wiadomo, że kobieta ma około 30-35 lat, wzrost około 170 cm, włosy czarne, długie. W dniu kradzieży ubrana była w czarną bluzkę z nadrukiem „Calvin Klein”, szare spodenki, jasne japonki, była w okularach przeciwsłonecznych, a na ramieniu miała dużą torbę w szachownicę.

Mężczyzna jest w tym samym wieku co partnerka, „normalnej” budowy ciała, włosy krótkie blond. Ubrany był w białą koszulkę z napisem „Los Angeles”, szarą bluzę, czarne spodnie i czarne buty sportowe z białą podeszwą.

Białołęccy policjanci wyjaśniają też m.in. sprawę kradzieży dwóch torebek damskich o łącznej wartości 948 zł. Zdarzenie miało miejsce 13 i 17 lipca br. w galerii handlowej przy ul. Annopol 2. Również dzięki zapisom kamer ustalili wizerunki dwóch kobiet mogących mieć bezpośredni związek z tym przestępstwem i publikują je celem identyfikacji na swojej stronie internetowej.

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4732 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.