Beiersdorf rozpoczyna budowę zakładu w Lipsku

Koszt inwestycji wynosi 220 mln euro.

W Lipsku powstanie też ogólnoeuropejskie centrum dystrybucyjne koncernu. - Czyni to nowy obiekt największą na świecie inwestycją firmy w jednej lokalizacji - informuje Lebensmittel Zeitung.

Jak donosi niemiecka gazeta inwestycja ma pochłonąć 220 mln euro. Na początek w nowym zakładzie ma powstać 200 miejsc pracy, kolejne 400 przewidziano w ogólnoeuropejskim centrum dystrybucyjnym.

Obiekt powinien zostać uruchomiony pod koniec 2022 r.

Beiersdorf to międzynarodowy koncern kosmetyczny, który dba o skórę już od 1882 r. W jego portfolio znajdują się takie marki jak: Nivea, Eucerin czy La Prairie.

W Polsce koncern swoją pierwszą fabrykę otworzył w 1931 r., a dzisiaj, po ponad 100 latach istnienia marki Nivea, zakład produkcyjny, który znajduje się w Poznaniu przy ul. Gnieźnieńskiej 32 uważany jest za najbardziej kompleksowy i efektywny na świecie. To właśnie z poznańskiego zakładu wyjeżdża część kosmetyków Nivea, by później znaleźć się na półkach sklepowych w całej Europie. Obecnie produkcja fabryki wynosi 17 tys. ton kremu, co daje 216 mln sztuk rocznie. Aktualnie pracuje w niej 7 mieszalników i 10 linii pakujących.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.