Pierwszy w Polsce sklep z pokazową uprawą konopi [WIZUALIZACJA]

W październiku zostanie otwarty pierwszy w naszym kraju sklep pod nazwą Cannabis Showroom, w którym będzie można m.in. podejrzeć jak wygląda uprawa konopi włóknistych i nabyć produkty na ich bazie. Gdzie powstanie i jaki jest cel sklepu?

Cannabis Showroom to pomysł spółki konopnej Freedom Farms, prowadzonej przez aktywistę Przemysława Zawadzkiego.

Polski producent kwiatów konopnych rozpoczyna zapowiadaną budowę sieci showroomów od flagowej lokalizacji przy al. Stanów Zjednoczonych 59 w Warszawie. Na miejscu, oprócz pierwszej w Polsce pokazowej uprawy konopi włóknistych, będzie znajdować się siedziba spółki oraz sklep producenta.

Pokazowa uprawa obejmie kilkadziesiąt roślin. Specjalnie przygotowane pomieszczenie uprawowe wyposażone będzie w lampy LED oraz systemy sterujące klimatem i nawadnianiem. W lokalu będzie można zasięgnąć porad ekspertów oraz spotkać zarząd spółki, w tym Przemysława Zawadzkiego. Sklep zaoferuje limitowane, niedostępne nigdzie indziej produkty. Będzie w nim można również odebrać zamówienia składane online i skorzystać ze specjalnych rabatów na miejscu.

- Cannabis Showroom to miejsce, które oprócz praktycznych funkcji biura i sklepu będzie pełnić dużą rolę edukacyjną o konopiach dla całego społeczeństwa. Każdy będzie mógł tutaj zobaczyć jak uprawiane są rośliny, dowiedzieć się więcej o ich dobroczynnych właściwościach, "poczuć" produkty konopne wszystkimi zmysłami. Chcemy, żeby showroomy były czymś więcej niż tylko miejscem spotkań społeczności konopnej. Tworzymy unikalne doświadczenie - przekonuje Przemysław Zawadzki, prezes zarządu Freedom Farms.

Na otwarcie showroomu producent przygotował specjalne promocje, w tym kupony rabatowe, próbki produktów, poczęstunek herbatką konopną. Pierwszych 50 odwiedzających otrzyma darmowy olejek 5% CBD. O szczegółach dotyczących otwarcia lokalu Freedom Farms będzie informować na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook.

Obecnie trwa emisja akcji Freedom Farms promowana przez Crowdway. Jeszcze do końca września inwestorzy społecznościowi mogą dołączyć do grona akcjonariuszy spółki. Dotychczas dokonano ponad 800 inwestycji na kwotę 2,7 mln zł. Cel to 4,4 mln.

- Nie zwlekamy z realizacją celów emisji, inwestujemy na bieżąco w rozwój zarówno showroomów, jak i projektów uprawowych. Wkrótce przedstawimy też nowe produkty. Zapraszamy wszystkich do wejścia w dynamicznie rosnącą branżę konopną. Do końca września można jeszcze zainwestować we Freedom Farms. Zdobyliśmy już zaufanie ponad 800 inwestorów i 2,7 mln zł. Zainteresowanie jest duże, więc liczymy, że dzięki kolejnym akcjonariuszom będziemy mogli zrealizować nasz plan biznesowy w pełni - dodaje Przemysław Zawadzki.

Joanna Hamdan 13855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.