Czego pragną pracownicy biurowi?

Z badania przeprowadzonego wśród najemców budynków biurowych wynika, że są usługi, których oczekują pracownicy biurowi. Jeśli istniejące obiekty takiego zaplecza nie mają bezwzględnie powinny być w nie doposażone.

Zdjęcie: w biurowcach swoje placówki otwiera m.in. Żabka.

Prawie 2/3 wszystkich ankietowanych w badaniu* wskazało restaurację lub kantynę jako najważniejszą usługę spośród wszystkich oferowanych w budynku biurowym. Wybór restauracji pokazuje, że możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w ciągu dnia jest kluczowa dla pracowników.

- W nowych obiektach powinni oni uwzględnić w planowanych powierzchniach usługowych obecność tego rodzaju przestrzeni, a istniejące obiekty bez zaplecza restauracyjnego bezwzględnie w nie doposażyć. Istotny również jest okres zasiedlania nowego budynku, który nierzadko trwa wiele miesięcy, gdzie obecność przysłowiowego "pana kanapki" może być znakomitym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego, niedrogiego lunchu – mówi Agnieszka Małysa-Bartos, key account manager w dziale asset services, Cushman & Wakefield.

Na drugim miejscu znalazła się dostępność infrastruktury rowerowej, którą wskazała ponad połowa wszystkich respondentów.

Wśród usług, do których ankietowani chcieliby mieć także dostęp w biurowcach są: bankomat (36%), sklep spożywczy (32%) i kawiarnia (18%). - Te wybory to dowód na potrzebę wygody i optymalizacji czasu u pracowników - komentuje Agnieszka Małysa-Bartos.

Wśród pozostałych istotnych dla najemców usług wskazane zostały: kawiarnia, siłownia / fitness i biuro coworkingowe.

*Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w czerwcu 2021 roku na próbie 132 osób decyzyjnych w zakresie zarządzania przestrzenią biurową (CEO, Dyr. Administracyjny, Dyr. Operacyjny, Office Manager) w budynkach zarządzanych przez Cushman & Wakefield.

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.