Biedronka wydała już ponad milion Swojaków

Pierwszą maskotką, która trafiła w ręce klienta już 2 minuty po północy 26 sierpnia - czyli w dzień rozpoczęcia akcji - był Ryś. Wydano go w całodobowym sklepie sieci w miejscowości Stegna, w województwie pomorskim.

Drugiego wydanego w Polsce Swojaka, Wilka, zarejestrowano w sklepie Biedronka w Chorzowie przy ul. Długiej 67. Podium zamyka Przejazdowo w województwie pomorskim, gdzie kilka minut po godzinie 2 w nocy 26 sierpnia fan Gangu odebrał Wiewiórkę.
 
Jak zapewnia Biedronka do tej pory największą popularnością wśród zbieraczy maskotek cieszą się sóweczka, jeż i morświn – których to wydano na tym etapie najwięcej.
 
Przypomnijmy, Gang Swojaków liczy 12 członków. Sześć z nich ma magiczne zdolności. To: Bocian Bolek, Żółw Zenek, Sikorka Sonia, Raczek Romek, Meduza Milena i Wiewiórka Wiola. Druga połowa Gangu reprezentuje żyjące w Polsce gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem: żubra, sóweczkę, wilka, morświna, jeża i rysia.
 
By otrzymać Bociana Bolka, Żółwia Zenka, Sikorkę Sonię, Raczka Romka, Meduzę Milenę albo Wiewiórkę Wiolę trzeba zdobyć 80 naklejek Natomiast żubr, ryś, sóweczka, wilk, morświn i jeż są do odebrania za 60 naklejek. Naklejkę można zaś zdobyć robiąc zakupy za minimum 50 zł.
 
Dodatkową naklejkę za każde wydane 50 zł otrzymają klienci za zakupy: z wykorzystaniem karty Moja Biedronka;
produktów tworzących wartość dla polskiej gospodarki w ramach akcji "Kupuj co polskie"; produktów specjalnych, dodatkowo oznaczonych na sklepowych półkach, tu można zdobyć aż dwa dodatkowe punkty za zakup specjalnie oznaczonych produktów z oferty specjalnej za min. 10 zł.

Po raz kolejny dodatkową naklejkę będzie można też otrzymać za zakup warzyw i owoców, ale – tu nowość – wyłącznie tych, które są uprawiane w Polsce.
 
Punkty w akcji można zbierać do 20 listopada we wszystkich sklepach sieci, a odbiór maskotek będzie możliwy do 1 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Ale to nie wszystko. Akcja Gang Swojaków oprócz maskotek ma także na celu edukowanie najmłodszych w zakresie ochrony środowiska naturalnego i żyjącym w nich zwierząt oraz niesienie konkretnej pomocy. Dzięki wsparciu przez sieć Biedronka Towarzystwa "Salamandra" zagrożone gatunki zwierząt mieszkające na terenie Polski otrzymają wsparcie i ochronę. 

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.