Carrefour dostarczy zakupy w 15 minut!

Sieć planuje wprowadzenie usługi ekspresowych dostaw zakupów. Pod uwagę brane są takie nazwy jak: "Carrefour Now" czy "Carrefour Sprint". Ta ostatnia od roku używana jest w naszym kraju, przy czym za jej pośrednictwem realizowane są dostawy do trzech godzin, nie w kwadrans.

Na razie z usługą szybkich dostaw Carrefour planuje wystartować na swoim rodzimym rynku, czyli we Francji - donosi Lebensmittel Zeitung. Niemiecka gazeta powołując się na branżowe czasopismo "Lineaires" informuje, że na liście artykułów, które sieć mogłaby dostarczyć już w 15 minut na początku znalazłoby się 1000 produktów.

Póki co Carrefour nie zdradza, kiedy wystartuje z nową usługą, nie jest jeszcze także znana jej nazwa. Ale pewne propozycje już są. Carrefour jest za nazwaniem jej "Carrouf", ale zanim podejmie decyzję chce za pomocą ankiety zapoznać się z opinią klientów na ten temat. Pod uwagę brane są także takie nazwy jak: "Carrefour Now" czy "Carrefour Sprint". Ta ostatnia od roku używana jest w naszym kraju, przy czym za jej pośrednictwem realizowane są dostawy do trzech godzin (i w promieniu 5 km od sklepu, w którym usługa działa), nie krócej.

Ogłoszenie wejścia w ekspresowe dostawy zbiegło się z nabyciem przez detalistę na początku września udziałów we francuskim startupie Cajoo, który dysponuje własnymi dark sore'ami i obiecuje błyskawiczną dostawę artykułów spożywczych właśnie w kwadrans.

W Polsce szybkie dostawy także obecnie mają swoje 5 minut. Wśród graczy, którzy oferują takie usługi są m.in.: Jokr, Lisek, Bolt, Wolt, Glovo, Uber Eats, InPost Fresh oraz Swyft. Wszyscy ci gracze - jak sami zapewniają - chcą dowozić zakupy Polakom - w 15 minut (czy jak w przypadku Liska nawet w 10 minut) lub najwyżej - w godzinę/dwie.

Zdjęcie: Shutterstock

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.