Dostawy tego samego dnia w e-drogeriach. Czy są możliwe?

Usługę dostarczenia produktu w dniu zamówienia nadal ma stosunkowo niewiele e-sklepów. Wysyłka w ciągu 24h stała się już standardem, a i ten czas klientom się dłuży. Zbadaliśmy, jak sytuacja wygląda w e-handu beauty.

W czołówce naszego rankingu znalazły się ezebra.pl, Azeta.pl i mintishop.pl. Przepytane przez nas sieci kosmetyczne Hebe, Rossmann, Drogerie Natura, Notino, Super-Pharm, Kontigo, Horex, Paatal czy Cztery Szpaki w ogóle nie mają takiej opcji w swojej ofercie. W 2016 r. dostawę SameDay wprowadziły sieci Rossmann, ale nie jest już dostępna.

Nie wszystkie e-sklepy z branży beauty wprowadzają tę usługę, ponieważ wiąże się ona ze spełnieniem określonych warunków, by taka możliwość się wyświetliła w panelu wyboru metod dostaw.

1. Zamówienie trzeba złożyć do określonej godziny.

2. Paczka powinna mieć limit wagowy.

3. Zazwyczaj opcja SameDay ogranicza się do wybranych miast w Polsce.

4. Działa tylko w dni robocze.

Mintishop.pl

Na stronie mintishop.pl dostawa SameDay realizowana przez kuriera X-press w dniu zamówienia jest nieco droższa w stosunku do innych metod: wynosi 16 zł. Paczki wędrują pod drzwi klienta tego samego dnia roboczego przy zamówieniach złożonych do godziny 11:15. Wizyty kuriera należy spodziewać się w godzinach 18:00-22:00. Usługa dostępna jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz Szczecinie.

Azeta.pl

E-sklep z kosmetykami i suplementami diety dostarcza produkty tego samego na razie tylko w Warszawie, a niedługo w innych polskich miastach. Jego przewagą nad konkurencją jest fakt, że zamówienie można złożyć aż do godziny 16:00 i otrzymać je między 18:00 a 22:00.

– Dostawa kosmetyków pod drzwi jeszcze tego samego dnia to nowe rozwiązanie, które stało się niezbędne w czasie pandemii. Uważamy, że popularność tej formy dostawy będzie rosnąć, co na pewno zaobserwujemy tej jesieni. Już teraz mogę jednak powiedzieć, że opinie klientów są bardzo pozytywne – mówi Mindaugas Raguotis, country manager i członek zarządu Azeta.pl.

Ezebra.pl

Ma teraz promocję i za złożone do godziny 12:00 i przywiezione przez kuriera w tym samym dniu zapłacimy jedynie 9,90 zł. Ale trzeba wybrać przedpłatę, a maksymalna waga przesyłki to 30 kg. Na razie opcja dotyczy mieszkańców Warszawy i aglomeracji, Łodzi, Poznania, Katowic i aglomeracji, Wrocławia i Krakowa.

Liczymy na to, że ekspresowe dostawy ekspresowe będą się rozwijać w całej Polsce, i to nie tylko w e-handlu kosmetycznym.