Lidl: rosną przychody, zysk i zatrudnienie

Lidl sp. z o.o. spółka komandytowa, której częścią jest Lidl Polska, opublikował wyniki finansowe za rok obrotowy 2020, który obejmuje okres od 1 marca 2020 r. do 28 lutego 2021 r.

I tak, Lidl sp. z o.o. spółka komandytowa wypracowała w badanym czasie przychody w wysokości 23,8 mld zł wobec 21,7 mld zł w roku ubiegłym. W Lidl Polska przychody netto ze sprzedaży (w Polsce i za granicą) wyniosły 212 mln zł w porównaniu do 175 mln zł zanotowanych rok wcześniej.

Zysk netto w roku obrotowym 2020 Lidl spółka komandytowa wyniósł 1,69 mld zł wobec 1,12 mld zł w poprzednim okresie rozliczeniowym, natomiast zysk Lidl Polska to 14 mln zł w porównaniu do 7,6 mln zł wypracowanych w poprzednim okresie badawczym.

Zarząd grupy Lidl pozytywnie ocenia rok obrotowy zakończony dnia 28 lutego 2021 r. pod względem finansowym i oczekuje, że rozwój spółki w kolejnym roku będzie finansowany przede wszystkim wewnętrznie generowanymi przepływami gotówki. Firma nie widzi również większego zagrożenia, jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną w kraju.

Spółka przypomina też, że od 1 maja 2021 r. jest podatnikiem podatku dochodowego, w związku z czym zostały utworzone aktywa z tego tytułu w wysokości 251,7 mln zł. 

Wynagrodzenia dla pracowników zwiększyły się o 17,9%, przy jednoczesnym wzroście zatrudnienia o 7%.

 

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.