Netto zmieniło już 88 sklepów po Tesco

W czwartek duńska sieć otworzyła kolejne pięć swoich sklepów. Oznacza to, że już 88 placówek Tesco zostało przemodelowanych na sklepy Netto.

Netto otworzyło w tym tygodniu sklepy w Górze, Krakowie, Toruniu, Gostyninie i Dobrym Mieście. Ich łączna powierzchnia to ok. 3 500 mkw. W Górze, Gostyninie i Dobrym Mieście funkcjonowało dotychczas po jednym sklepie Netto. Od czwartku w każdym z tych miast działają już dwie placówki sieci. Z kolei zarówno w Toruniu jak i w Krakowie można teraz zrobić zakupy w aż czterech sklepach sieci.

Nowo otwierane sklepy funkcjonują w formacie Netto 3.0, który nawiązuje do stylu skandynawskiego. Jego wyznacznikami są minimalistyczny charakter wyposażenia i wyważona kolorystyka wystroju. Szerokie alejki, lampy zapewniające neutralne oświetlenie czy drewniane elementy wystroju zapewnią kupującym komfort i przyjazną atmosferę robienia zakupów. Aby jeszcze bardziej udoskonalić doświadczenia zakupowe klientów, w ciągu pół roku sieć zamierza mieć kasy samoobsługowe w 50 placówkach.

Wszystkim cotygodniowym inauguracjom towarzyszą atrakcje, a oferta otwarciowa obejmuje obniżki cen produktów spożywczych i non-foodu do nawet -50%.

Do końca roku sieć planuje otworzyć łącznie ok. 200 sklepów zlokalizowanych w miejscu dawnych placówek Tesco w całej Polsce. Zakończenie procesu konwersji planowane jest na połowę przyszłego roku.

Netto to sieć handlowa obecna od ponad 25 lat na polskim rynku. Firma ma ok. 400 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Ten stan posiadania daje detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Koncept Netto Polska zakłada bycie blisko swoich klientów. Sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

 

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.