Znamy ranking najpotężniejszych spółdzielni Społem

PSS Społem Białystok, PSS Społem Szczecin, SPC Warszawa - oto trzy największe spółdzielnie spożywców, które od lat nie pozwalają się zastąpić na podium. KZRSS Społem stworzył ranking spółdzielni na podstawie ich przychodów netto.

Ranking spółdzielni spożywców powstaje od lat. Najnowszy, obejmujący przychody spółdzielni w 2020 r., został właśnie opublikowany w numerze 4/2021 Biuletynu Informacyjnego za rok 2020, który jest opracowywany w Krajowym Związku Rewizyjnym Spółdzielni Spożywców Społem (ZRSS Społem).

I tak w pierwszej 10. praktycznie nie odnotowano zmian. Jedynie PSS Społem Olsztyn awansował z miejsca 7. na 6., zamieniając się lokatą ze PSS Społem Kielce.

Z warszawskich spółdzielni kolejne miejsca zajęły: 14. Żoliborz, 16. Praga Południe, 19. Hale Banacha, 22. Wola i 23. Śródmieście.

Co warte zauważenia, wszystkie te spółdzielnie odnotowały spadek rocznych obrotów. Na 50. pierwszych spółdzielni tylko 17 uzyskało wzrost sprzedaży rocznej. W pierwszej 20. były to: Olsztyn, Kalisz, Zamość, Bochnia, Śrem i Turek.

Ranking objął 192 spółdzielnie Społem.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.