Neonet wprowadza odroczone płatności

To odpowiedź marki na oczekiwania klientów, którzy wolą obejrzeć produkt przed zakupem.

- Rynek finansowy jest perspektywiczny i rozwija się intensywnie. Płatności odroczone zdobywają coraz więcej zwolenników, ponieważ pozwalają na sfinansowanie zakupów dla klientów, którzy w danym momencie nie mogą pozwolić sobie na konkretny wydatek - podkreśla Kamil Kutycki, dyrektor Pionu Usług Finansowych w Neonet.

- W Neonet zdecydowaliśmy się wdrożyć Twisto, które współpracuje z PayU, co pozwoliło szybko zintegrować je z naszym systemem. Dostrzegamy w tym rozwiązaniu spory potencjał, który przekłada się na zainteresowanie klientów płatnościami odroczonymi oraz finalnie na zauważalny wzrost liczby transakcji - dodaje.

Dzięki wprowadzeniu nowej usługi każdy kupujący na platformie neonet.pl i neo24.pl może teraz wygodnie zapłacić za zamówiony produkt do 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów lub w przypadku osób, które zarejestrowały się w aplikacji Twisto – do 45 dni (do 15. dnia następnego miesiąca). To rozwiązanie pozwala klientom także na rozłożenie całej kwoty na raty. Dzięki temu mogą oni zapoznać się z zamówionymi produktami jeszcze przed uiszczeniem za nie zapłaty. Twisto to również dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na kontroli wydatków. Dzięki niemu mają możliwość dostosowania terminu i formy zapłaty za zamówione produkty.

Proces korzystania z odroczonych płatności w sklepie Neonet jest intuicyjny i prosty. Na etapie podsumowania koszyka, po wybraniu Twisto jako metody płatności, system zweryfikuje po adresie e-mail, czy kupujący posiada już konto w aplikacji – jeśli tak, wówczas wydatek zostanie automatycznie przypisany do użytkownika, a zamawiający będzie poproszony o podanie PIN-u. W przypadku niezarejestrowanych klientów, system przekieruje ich na stronę PayU, gdzie dokonają płatności jednym przyciskiem. Użytkownik posiadający konto Twisto może również dokonać płatności w Neonet za pośrednictwem karty Twisto wydanej przez Mastercard.

Jak to działa? Twisto sprawdza wiarygodność kredytową kupującego i potwierdza zakup w ułamkach sekundy, a klient otrzymuje wszystkie niezbędne informacje na adres email. System przypomina również o zbliżającym się terminie spłaty. W sklepie Neonet tą formą płatności będą objęte zakupy na łączną kwotę od 50 zł, do maksymalnie 1 500 zł wraz z kosztem dostawy.

Osoby zarejestrowane na platformie mają też możliwość m.in. opłacenia rachunków punktami Twisto, otrzymania cashbacku, rozłożenia zakupów na raty (produkty o wartości co najmniej 200 zł), czy podzielenia płatności dokonanej w sklepie internetowym z innymi osobami – tzw. Twisto Split.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.